Profesjonalne przekłuwanie uszu

Dokładnie umyj ręce zanim dotkniesz kolczyk lub ucho.

Oczyść przód i tył ucha 2 razy dziennie używając Płynu do Pielęgnacji Uszu bez wyjmowania kolczyków. Przesuń kolczyk do przodu i do tyłu kilka razy, zapobiegając przyklejeniu się tkanki do metalu.

W okresie pomiędzy czyszczeniem, ucho powinno być SUCHE (szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych).

Po użyciu szamponu lub mydła wypłucz ucho czystą wodą, a następnie oczyść Płynem do Pielęgnacji Uszu, jak opisano powyżej. Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.

Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni (w przypadku chrząstki ucha – 12 tygodni).

Po 6 (12) tygodniach możesz wymienić kolczyki na inne o prostym drucie. Przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia (12 w chrząstce) noś wyłącznie kolczyki z prostym drutem, z medycznej stali chirurgicznej lub innego materiału nie powodującego alergii na nikiel.

Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza. Szczególna dbałość powinna być zachowana po przekłuciu chrząstki ucha!

WAŻNE: Zaniedbanie właściwego postępowania zgodnie z Instrukcją Pielęgnacji Przekłutych Uszu lub nie zasięgnięcie porady medycznej NATYCHMIAST gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Polecamy w naszym sklepie